sobota, 27 stycznia 2018

// Zamieszkać w duecie czyli dom w zabudowie bliźniaczej //


 / Jeżeli szukacie sposobu aby zmniejszyć koszty inwestycji, to wybór projektu domu w zabudowie bliźniaczej może okazać się idealnym rozwiązaniem. /


W dzisiejszych czasach jednocześnie chcemy mieć kawałek przestrzeni dla siebie z ogródkiem jak również chcemy mieszkać w dobrej lokalizacji i nic w tym dziwnego, że zwiększa się grono zwolenników wśród zabudowy bliźniaczej. 
Projekty domów do zabudowy bliźniaczej to doskonała alternatywa pomiędzy kupnem nieruchomości w formie wolnostojącej a szeregowej.

Jakie są zalety domu typu bliźniak i dla kogo ?

Decydując się na wybór bliźniaka to duża oszczędność w odróżnieniu od domu wolnostojącego. Dużym plusem jest to, że taki rodzaj nieruchomości można postawić na niewielkiej a nawet wąskiej działce co wiąże się już na start z obniżeniem kosztu zakupu dużej działki. Dlatego tam gdzie ceny gruntów są wysokie taka zabudowa daje możliwość na budowę nieruchomości w dobrej lokalizacji.
Dla niektórych wspólna ściana może być wadą ale dla większości jest to duża zaleta, ponieważ pozwala obniżyć koszty budowy jak również ogrzewania.
Kolejną zaletą tego typu zabudowy jest lokalizacja. Takie nieruchomości często usytuowane są na kameralnych osiedlach i występują niedaleko centrum miasta co ułatwia szybszy dojazd do pracy, szkoły czy innych instytucji.
Bliźniak to idealna propozycja dla osób, które chcą mieszkać blisko i mają dobre relacje ze sobą. Najczęściej na tego typu rozwiązania decyduję się wielopokoleniowa rodzina, rodzeństwo lub przyjaciele, którzy mają w podobnym wieku dzieci i prowadzą podobny tryb życia.
Wybór takiej nieruchomości to również większe poczucie bezpieczeństwa na co dzień czy to dla osób starszych czy rodzin z dziećmi oraz podczas wyjazdów.

Wizualna strona bliźniaka czyli jaki wybrać projekt ?

Atutem domów w zabudowie bliźniaczej jest atrakcyjność i estetyka z zewnątrz, dlatego ten rodzaj architektury tak wyróżnia się na tle innych nieruchomości i doskonale prezentują się na podmiejskich osiedlach. Wykończenie zewnętrze jest najczęściej identyczne i symetryczne składające się z dwóch samodzielnych segmentów, które tworzą jedną bryłę przypominającą okazałą rezydencję.

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej to przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, które zapewniają komfortowe warunki. Zbliżone są do warunków domów wolno stojących czyli mają osobne wejście do domu, taras, ogród, garaż i piwnicę. Przestrzeń wokół domu jest zazwyczaj mniejsza od wolnostojących nieruchomości ale to również mniejsze koszty utrzymania działki.
Podsumowując, dom – bliźniak nie jest innowacyjną propozycją lecz coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieszkać blisko centrum miasta ale marzą o kawałku przestrzeni z ogródkiem. Wybierając odpowiednio przemyślany projekt, taka inwestycja sprawi, że mieszkanie będzie komfortowe i spełni wszelkie oczekiwania. Takie rozwiązanie może jest dla osób, które nie dysponują pokaźnymi środkami finansowymi.
Szukając odpowiedniego projektu warto zwrócić uwagę jaki konkretny typ budynku,który nas interesuje czy będzie to projekt o charakterze modernistycznym czy tradycyjny dom z dachem dwuspadowym i poddaszem.

Jeżeli poszukujesz  rozwiązań w formie zabudowy bliźniaczej to projekty  prezentowane poniżej mogą Cię zainteresować.
Więcej podobnych projektów oraz wizualizacji na stronie internetowe www.extradom.pl. Zapraszam.