poniedziałek, 15 maja 2017

// Więcej niż projekt czyli nowoczesne domy parterowe //


/ Jeżeli szukacie projektu domu w nowoczesnym stylu bez barier architektonicznych to nie mogliście lepiej trafić! Dzisiaj artykuł o domach w nowoczesnej zabudowie./

Nowoczesne budownictwo  cieszy się coraz większą popularnością.
To przede wszystkim przemyślane i funkcjonalne rozwiązania, które dają wiele nowoczesnych możliwości. Domy XXI wieku to najczęściej domy w klasycznej formie lub prostej bryle. Ważnym punktem  nowoczesnej architektury są okna. Duże przeszklenia głównie w salonie nie tylko spełniają funkcję naturalnego światła, ale dzięki takim rozwiązaniom pozwalają na czerpanie dodatkowo energii ze słońca. Dlatego tak ważne stało się odpowiednie usytuowanie domu względem stron świata a strona południowa to idealne rozwiązanie aby dom zyskał dodatkową energię słoneczną. 
Należy również wspomnieć, że kolejną cechą nowoczesnej architektury jest energooszczędność. Obniżenie kosztów utrzymania w materiałach budowlanych czyli wysoka izolacja, odpowiednia stolarka okienna oraz w  instalacje umożliwiające minimalizowaniu zużycia energii jak również instalacje solarne. 

W ostatnich latach domy parterowe przeżywają swoje odrodzenie a na szczególną uwagę zasługują projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem. Ten rodzaj domów nawiązuje do modernistycznego stylu gdzie ważnym elementem jest kompozycja bryły, proste linie i duże okna.
A co wyróżnia te niezwykłe projekty na tle innych? 
Z pewnością surowość bryły przełamana elegancką elewacją w stonowanej kolorystyce bieli i szarości. Te oto projekty parterowych domów z płaskim dachem są z pewnością domami, które wyróżniają się z otoczenia minimalistyczną i surową architekturą oraz oryginalnym i ponadczasowym designem.

Jeżeli cenisz prostotę i funkcjonalność to taka oferta domów jest dla Ciebie a doskonałym przykładem są te oto cztery prezentowane poniżej projekty domów nowoczesnych. To domy parterowe komfortowe i niezwykle eleganckie a jednocześnie bardzo charakterystyczne jeżeli chodzi o nowoczesność. To z pewnością projekty dla osób ceniących innowacyjne rozwiązania.

Tego typu projekty są przeciwieństwem domów o klasycznym stylu ze spadzistym dachem ale mają wiele zalet i ciekawych możliwości. Jedną z zalet tych projektów domów parterowych jest  to, że idealnie współgrają z otoczeniem i z krajobrazem zarówno miejskim jak i podmiejskim a przestrzeń wokół domu można wykorzystać na duży taras, basen lub ogród. Najczęściej część ogrodowa domu jest przeszklona i takie rozwiązanie daje nieszablonowy wygląd.
Te nowoczesne domy również mają swoje odbicie we wnętrzu aranżacji domu gdzie głównie dominują otwarte przestrzenie. Najczęściej strefę dzienną tworzy kuchnia połączona z dużym  z salonem  i jadalnią, które tworzą jedną niepodzielną przestrzeń.

Takie projekty idealnie nadają się dla wielbicieli nowoczesnej architektury dla osób, które szukają niepowtarzalnego charakteru i estetyki.  Brak wyższych kondygnacji i schodów to większe bezpieczeństwo dla rodzin z małymi dziećmi. jak również jest to doskonała propozycja dla seniorów lub osób niepełnosprawnych. 
Warto pamiętać o tym, że domy parterowe potrzebują większej działki w porównaniu z domami klasycznymi z poddaszem.

 Projekt domu Parterowy 3 WAW1084  źródło: ExtradomProjekt domu Artus 2 BSE1116  źródło: Extradom

Projekt domu GL-1044 Sardynia II BBA1947  żródło: ExtradomProjekt domu Atos BSE1105  źródło: Extradom

source: www.extradom.pl

text by : project / home staging