mieszkanie do wynajęcia czyli jak przyciągnąć najemców

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zaaranżować mieszkanie, aby szybko je wynająć lub sprzedać? Przed tym wyzwaniem stoi wiele osób. Przy odrobinie wysiłku możesz uatrakcyjnić swoje mieszkanie dla najemców i zwiększyć swoje szanse na szybkie jego wynajęcie, a oto kilka praktycznych wskazówek. 

Przygotowanie nieruchomości do wynajęcia ma na celu sprawienie, aby mieszkanie było przytulne, ciepłe i przestronne dla potencjalnych najemców. Czasami wystarczy uporządkować, zmienić aranżację mebli, dodać nowe elementy, dokonać drobnych napraw, aby stworzyć przytulną przestrzeń pod inwestycję. Zdecydowanie ludzi przyciągają nieruchomości czyste i gotowe do zamieszkania.

DOCELOWA GRUPA ODBIORCÓW

Przygotowanie mieszkania na wynajem nie musi być drogie ani czasochłonne. Zdecydowanie łatwiej będzie przygotować nieruchomość jeżeli wcześniej określimy docelową grupę, czy mieszkanie będzie dla singla, studentów, dla młodej rodziny, ze zwierzętami lub bez. Zdefiniowanie grupy odbiorców pozwala na dalszym etapie przygotować nieruchomość pod wynajem. 

PALETA KOLORÓW

Przed wynajęciem mieszkania warto odświeżyć ściany najlepiej w neutralnych kolorach, ponieważ ich zaletą jest uniwersalność. Zarówno doskonale sprawdzą się delikatne szarości czy beże, choć zdecydowanie najlepszym kolorem jest kolor biały, który wprowadza dużo świeżości, a wnętrza wydają się bardziej przestronne i estetyczne. Przy neutralnej bazie korzystnie jest wprowadzić akcenty kolorystyczne poprzez staranne dodanie elementów dekoracyjnych takich jak poduszki, obrazy, lampy i inne dodatki, które wizualnie podkreślą przestrzeń. Ważne jest, aby używać kolorowych akcentów oszczędnie i ze smakiem zachowując równowagę w całej przestrzeni.

EFEKTYWNA ARANŻACJA

Jeśli chodzi o nieruchomości na wynajem w miastach, zwłaszcza na obszarach gęsto zaludnionych, należy pamiętać, że mieszkania te często mają mniejszą powierzchnię. Dodanie zbyt wielu elementów może sprawić, że mieszkanie będzie wyglądało na ciasne i zagracone. Celem jest stworzenie wrażenia przestronności, dlatego należy zwrócić uwagę na elementy wybrane do aranżacji. Na małej przestrzeni kluczowy jest wybór mebli o odpowiednich wymiarach. Wybierz elementy, które dopełniają skalę mieszkania, unikając zbyt dużych mebli, które mogą przytłoczyć przestrzeń. Wybierając meble o mniejszych proporcjach, możesz stworzyć harmonijną i zrównoważoną  powierzchnię użytkową. Pozwól na więcej przestrzeni czy to w pokoju, kuchni, łazience, pozostawiając puste obszary wokół, nad meblami i unikaj zdecydowanie przepełnienia każdego centymetra. W przypadku zajętego mieszkania depersonalizacja jest kluczowa. Usunięcie przedmiotów osobistych, takich jak fotografie i niepowtarzalny wystrój, pozwala potencjalnym odbiorcom wyobrazić sobie, że mieszkają w danej przestrzeni. Depersonalizując tworzysz neutralne i zachęcające środowisko, które przemawia do szerszego grona osób.

OŚWIETLENIE

Odpowiednie oświetlenie to kluczowy element, który może zadecydować o wrażeniu mieszkania lub je zepsuć. Aby zapewnić atrakcyjność i pozytywne wrażenie, w miarę możliwości staraj się zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią ilość naturalnego światła odsłoń zasłony, rolety i stwórz przyjemną atmosferę. Ciepłe, naturalne światło zdecydowanie dodaje przytulności każdemu wnętrzu. 

PORZĄDEK, CZYSTOŚĆ I ESTETYKA

Brudna przestrzeń może wywołać negatywne pierwsze wrażenie, dlatego warto zadbać, aby mieszkanie zawsze było czyste i schludne. Warto zwrócić uwagę na zapachy, ponieważ badania potwierdzają, że w wyborze nieruchomości zaangażowane są również nasze zmysły. Mocne, przytłaczające zapachy mogą przynieść odwrotny skutek czyli odwracając uwagę kupujących, zamiast skupiać się na samej nieruchomości. Proste zapachy takie jak cytrusy, sosna, jaśmin zdecydowanie dodadzą świeżości każdemu pomieszczeniu. Pod uwagę należy również wziąć dobrze dobraną kompozycję kwiatową, która natychmiast tchnie życie w każdej nieruchomości. 

Podsumowując wcale nie trzeba wiele, by stworzyć przyjazną przestrzeń, która zrobi dobre wrażenie już przy pierwszym spotkaniu.
souce: alvhem.com/

text by : project / home staging