poniedziałek, 12 października 2015

// Po prostu home stager czyli stylista nieruchomości / rozmowa z Joanną Stojanowską, która prowadzi firmę w Warszawie Studio Wersalka z usługami home staging.


/ Jeśli zastanawiacie się na czym polega praca home stagera to ten artykuł jest 
z pewnością dla was. Zapraszam serdecznie na rozmowę z Joanną Stojanowską, która zmienia wizerunek nieruchomości w wyjątkowe wnętrza na sprzedaż /
Na czym polega praca home stagera i co jest niezbędne na co dzień w tej pracy ?


 / Praca home stagera to sama przyjemność :) A tak na serio to często ciężka praca, która daje jednak ogromną satysfakcję i przynosi wymierne efekty w postaci szybszej sprzedaży nieruchomości. Niezbędna w tej pracy jest na pewno umiejętność spojrzenia na nieruchomość oczami potencjalnego kupca, wychwycenie słabych i mocnych stron mieszkania lub domu oraz znalezienie środków do wyeliminowania lub zminimalizowania tych wad oraz (co najważniejsze w mojej pracy) wyeksponowanie zalet danej nieruchomości, dzięki którym pokazuję potencjał mieszkań i domów. W wielkim skrócie można powiedzieć, że home staging sprawia, że potencjalni kupujący zakochują się w nieruchomościach, nie chcą już dalej szukać, bo czują, że znaleźli właśnie to, o czym marzyli /

Co było Twoim pierwszym projektem ?

/ Pomijając kilka drobnych projektów na samym początku mojej pracy jako home stager, prawdziwym wyzwaniem była metamorfoza mieszkania 3 pokojowego na warszawskim Ursusie. W niespełna tydzień z pomocą mojej zaprzyjaźnionej koleżanki home stagerki zrobiłyśmy dużą rewolucję, mając do dyspozycji mocno ograniczony budżet. Nie obyło się bez małego remontu, odmalowywania ścian, a nawet wymiany blatu roboczego w kuchni, bo home staging to nie tylko dekoracja. Dobrze przygotowana nieruchomość to taka, do której chce się wejść i od razu zamieszkać. Wszystko musi grać ze sobą, nie ma mowy o cieknącym kranie i niedziałającym oświetleniu. Moja rola to właśnie wskazanie tych wszelkich ubytków i ich wyeliminowanie. Dopiero potem można zabrać się za najprzyjemniejszą część czyli aranżowanie, dekorowanie i to co, co część osób nazywa „układaniem poduszek”;)

 „ Wszystko musi grać ze sobą, nie ma mowy o cieknącym kranie i niedziałającym oświetleniu. Moja rola to właśnie wskazanie tych wszelkich ubytków i ich wyeliminowanie.”


Najtrudniejsze w pracy home stagera jest...

/ Wnoszenie ciężkich toreb z akcesoriami dekoracyjnymi na wysokie piętra bloków bez windy;)


Jak długo trwa przygotowanie nieruchomości do sprzedaży...

/ To zależy od stanu w jakim znajduje się nieruchomość. Niektóre mieszkania czy domy wymagają tylko uporządkowania przestrzeni, nadania funkcji poszczególnym pomieszczeniom, a na koniec odpowiedniej stylizacji i sesji fotograficznej na potrzeby umieszczenia ogłoszenia w Internecie. Inne natomiast mogą potrzebować prawdziwego liftingu, często remontu, odmalowania ścian na neutralne kolory. Czas przygotowania nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży może się wahać od kilku dni do nawet kilku tygodni /


Home staging to jeszcze dla wielu osób coś nowego. Jak udaje Ci się przekonać swoich klientów, że usługi stylizacji nieruchomości pomagają w sprzedaży ?

/ Tutaj Cię zdziwię, bo wcale nie trzeba już tak bardzo przekonywać :) Klienci są coraz bardziej świadomi, sami zgłaszają się do mnie ze swoimi nieruchomościami i chcą, żeby profesjonalnie przygotować je do sprzedaży. Na pewno dużo wnoszą programy TV, które oswajają i propagują tego typu usługę. Po ostatnich miesiącach mojej pracy śmiało stwierdzam, że zainteresowanie home stagingiem wzrasta i coraz częściej i chętniej Klienci korzystają z pomocy profesjonalisty. Już nie trzeba ze strachem na twarzy wypowiadać dziwnie brzmiącego słowa HOME STAGING, bo to klienci dzwoniąc sami mówią że szukają HOME STAGERA :)

„ Klienci są coraz bardziej świadomi, sami zgłaszają się do mnie ze swoimi nieruchomościami i chcą, żeby profesjonalnie przygotować je do sprzedaży.”


Czym oprócz home stagingu czymś jeszcze się zajmujesz ?

/ Tak, współpracuję również jako doradca z firmą nieruchomościową w zakresie sprzedaży domów i mieszkań. Zajmuję się przygotowaniem nieruchomości od A do Z czyli analizą i wyceną home stagingiem, aktywną promocją, co w rezultacie prowadzi do szybkiej sprzedaży. Odpowiednie połączenie tych wszystkich elementów jest dla mnie podstawą skutecznej sprzedaży nieruchomości /


Nie wyobrażasz sobie dnia bez...

/ Przeglądania magazynów i blogów wnętrzarskich, jestem od tego uzależniona ;)

Twoje życiowe motto...

/ „ Carpe diem”- bo ważne jest, żeby życie wykorzystać tu i teraz /


Na koniec trzy krótkie rady dla osób, które zamierzają sprzedać mieszkanie a nie wiedzą od czego zacząć...

/ Mam tylko jedną radę - skorzystajcie z usług z profesjonalnego home stagera, z nim łatwiej i szybciej sprzedacie swoje mieszkanie, a może na nowo się w nim zakochacie i wcale nie będziecie chcieli się już z niego wyprowadzić ;)Dziękuję serdecznie za rozmowę. Życzę pomyślnych realizacji :)
Zapraszam wszystkich na stronę http://studiowersalka.pl/ gdzie znajdziecie więcej metamorfoz Joanny Stojanowskiej :)